מקרקעין

דיני מקרקעין הוא תחום רחב מאוד המכיל נושאים משפטיים רבים.

משרדנו מעניק ייעוץ וליווי משפטי במגוון תחומים שונים במקרקעין.

בין היתר מבצע משרדנו את הפעולות הבאות:

 • רכישה ומכירת דירת מגורים יד שניה
 • ליווי רכישת דירה מקבלן
 • ליווי משפטי של קונה/מוכר בשלב המשא ומתן
 • תביעה לפינוי מושכר
 • עריכת הסכמי שכירות
 • דיווח לרשויות מיסוי מקרקעין(מס שבח/מס רכישה/ היטל השבחה)

תביעה לפינוי מושכר

כל מי שבעל דירת מגורים מכיר את החשש שהשוכר של הדירה לא ישלם את תשלום דמי השכירות או יפר את תנאי החוזה וכך הוא ישאר חסר אונים אל מול התנהלות השוכר.

לכן, בטרם חותמים על חוזה שכירות מומלץ לדרוש מן השוכר בטוחות, בהן בעל הדירה יוכל להשתמש אם השוכר יפר את חוזה השכירות.

מה עושים אם הדייר מפר את חוזה השכירות או מסרב לפנות את הנכס?

המלצת המשרד, היא לפעול מיד כנגד השוכר. לרוב, הדיירים מספרים לכם כי הם יתפנו מהדירה תוך מספר ימים או שישלמו את שכר הדירה תוך מספר ימים. במבחן המציאות הדברים שונים לחלוטין. כל יום בו הנכס נשאר בידי השוכר נגרם נזק נוסף לבעל הדירה, שלא מקבל את דמי השכירות. לכן יש לפעול בהקדם בכדי שתוכלו להפחית ככל הניתן את הנזק שכבר נגרם לכם.

מקרים בהם בעל הדירה רשאי לפנות להליך של פינוי הדייר:

 1. השוכר ממשיך להתגורר בדירה בתום חוזה השכירות וללא הסכמה מפורשת של בעל הדירה.
 2. במידה ויש סעיף בחוזה המאפשר לבעל הדירה לדרוש מהשוכר כ-90 יום לפחות כי עליו לפנות את הדירה והדייר ממשיך להתגורר ולא מתפנה.
 3. שוכר המפר את תנאי  חוזה השכירות, כמו למשל השוכר אינו משלם את  דמי השכירות, מזניח את הדירה, שינויים מרחיקי לכת בדירה ועוד.

בעל דירה המבקש לפנות את השוכר רשאי לבחור בין שני הליכים משפטיים לצורך הפינוי:

 1. תביעה לפינוי מושכר- מדובר בהליך מהיר, שיכול להסתיים תוך 60 יום ממועד הגשת התביעה. במסגרת הליך זה בית המשפט ידון אך ורק בנושא הפינוי של הדייר ולא יהיה ניתן לדון בטענות אחרות כנגד הדייר, כמו למשל החוב שצבר השוכר לבעל הנכס.
 2. תביעה בסדר דין מקוצר- רלוונטי במקרים בהם חוזה יש בין הצדדים חוזה שכירות בכתב. בשונה מתביעה לפינוי מושכר, בתביעה זו ניתן לתבוע גם את פינוי הדייר וגם את תשלום דמי השכירות בהם חייב השוכר.יש לקחת בחשבון כי הליך זה הינו מורכב וארוך יותר מתביעה לפינוי מושכר.

משרדנו מאמין כי תביעה לפינוי מושכר עדיפה על פני תביעה בסדר דין מקוצר. תביעה לפינוי מושכר הינו הליך שלרוב יהיה מהיר יותר.  האינטרס הוא פינוי הדייר בהקדם האפשרי, שכן כל יום בו הדייר שוהה בדירה מוביל לאובדן דמי שכירות וכן פוטנציאל לנזק שיכול לגרום הדייר בדירה.

פינוי הדייר בפועל

בחלק גדול מן המקרים, לאחר שניתן פסק דין לפינוי השוכר יפנה הדייר את הדירה. אך יש לקחת בחשבון כי בחלק מן המקרים הדייר ימשיך להתגורר בדירה ולא יפעל בהתאם להוראות בית המשפט.

במידה והדייר לא פעל בהתאם להוראות בית המשפט יש לפנות ללשכת הוצאה לפועל.  בלשכת הוצאה לפועל ישנו הליך מזורז שמטרתו לפנות את הדייר מהדירה בתוך פרק זמן קצר.

משרדנו ילווה אתכם לאורך כל ההליך החל משליחת מכתב התראה לדייר ועד לפינוי של הדייר מהדירה.

אין באמור לעיל כדי למצות את מגוון הסוגיות העולות בכל מקרה ומקרה, ואנו ממליצים לא להסתפק באמור, ובכל מקרה להסתייע בייעוץ משפטי

ייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא עלות השאירו פרטים

תחומי התמחות

רשלנות רפואית

ראשית חשוב להבין כי לא כל פגיעה פיזית או נפשית שנגרמה למטופל מהווה עילה לתביעה  בגין רשלנות רפואית. לצורך הוכחת רשלנות רפואית על המטופל להוכיח

קרא עוד »
תחומי התמחות

תאונות דרכים

נפגעתם בתאונת דרכים? ככל הנראה ואתם זכאים לפיצויים בשל הנזק שנגרם לכם. במקרה ונפגעת בתאונת דרכים ונגרם לך נזק לגוף יש בכך בכדי לזכות אותך

קרא עוד »
תחומי התמחות

ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הינו הגוף שאחראי ליישום מדיניות הרווחה של מדינת ישראל. בחלק גדול מן המקרים פניה של מבוטחים למוסד לביטוח לאומי ללא יעוץ מוקדם

קרא עוד »
תחומי התמחות

תאונות עבודה

פרק ה' לחוק הביטוח הלאומי עוסק בביטוח נפגעי עבודה. תאונת עבודה מוגדרת בסעיף 79 לחוק כתאונה שאירעה תוך כדי עבודתו ועקב עבודתו אצל מעבידו או

קרא עוד »
תחומי התמחות

תביעות נזיקין

בחיי היום יום כל אדם חשוף לפגיעה בגופו או רכושו, הפגיעות יכולות להיגרם כתוצאה מאירועים שונים ומגוונים. למעשה, כל אירוע שבו נגרם נזק לאדם על

קרא עוד »
לחצו לחיוג
שלחו מייל

ייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא עלות השאירו פרטים

דילוג לתוכן